Diplomats Pressburg vs Cavaliers Brno

Diplomati porazili na domácom ľade Brnenských Cavalierov s prehľadom 5:1.

Hráči Diplomats Pressburg odohrali v piatok ďalší domáci zápas.  Napriek veľkému počtu vylúčení sa diplomatom v celom zápase darilo prekonávať obranu hostí a po výborných dvoch úvodných tretinách si odniesli zaslúžené 3 body.

Diplomats Pressburg – Cavaliers Brno  (2:0,3:0,0:1)

Góly a asistencie: 69 Mucha (8 Krupa, 88 Rutkovský), 7 Kertanti (23 Révaj), 7 Kertanti (27 Guryča), 73 Kratochvíla (65 Gaťár, 21 Šeliga), 27 Guryča (71 Just, 14 Loydl), 22 Filípek

Vylúčenia: 11:5 na dve minúty, 2:1 na 5+OK, presilovky 6:10-22:23, oslabenia 22:23-6:10, počet striel 27:34

Rozhodcovia: Fridrich Vladimír, Vacula Adrián, Hrehor Zdenko

Diplomats Pressburg: Mucha – Krupa, Rutkovský, Kertanti – Révaj, Kertanti – Guryča, Kratochvíla – Gaťár, Šeliga, Guryča – Just, Loydl

Cavaliers Brno:  Filípek

Zápas sa začal a útoky oboch tímov pracovali na plné obrátky. Hneď v tretej  minúte prišlo vylúčenie na strane domácich keď si Šeliga odsedel dvojminútovku za seknutie. Hostia sa snažili využiť početnú prevahu, ale silná obrana Diplomatov zastavila všetky nájazdy na gólmana domácich. Cavalierom sa skórovať nepodarilo. Po vyhranom buly bol tlak domácich v plnom počte zjavný, ale výborný brankár hostí Bartošek nenechal Diplomatov premeniť žiadnu šancu. Neskôr sa zápas otočil a hra sa presúvala z jedného pásma do druhého. Obrana oboch tímov pracovala na plné obrátky. Na konci ôsmej minúty prišiel trest pre hráčsku lavicu Cavalierov za priveľa hráčov na ľade, ktorý dal Diplomatom prvý krát šancu skórovať. Domáci využili presilovku a v 8 minúte a 56 sekunde padá prvý gól do bránky hostí. Gól strelil útočník domácich Matúš Mucha za asistencie Krupu a Rutkovského. Zakázané uvoľnenie presúva hru opäť do obranného pásma hostí. Nedovolené bránenie Martina Šoltísa oslabuje Diplomatov o jedného hráča a Cavalierom dáva príležitosť na dorovnanie. Hostia tlačia puk do bránky, no ani výborný útočnik Cavalierov Poltzer nedokázal prelomiť silnú domácu obranu. V 13 minúte prichádza vylúčenie na strane hostí za seknutie. Napriek početnému oslabeniu sa Cavaliery dostávajú niekoľkokrát do šancí. Diplomati tentokrát presilovku nepremieňajú. V 17 minúte sa diplomatom podarilo druhý krát prelomiť brankára hostí a gól strieľa Kertanti za asistencie Revaja.  Prvá tretina sa končí víťazne pre Diplomatov za skóre 2:0.

 

Druhá tretina začína dvojminútovým trestom pre Diplomatov za zdržovanie hry. Ani túto presilovku Cavaliery nepremenili. Ostré nájazdy na bránku hostí v prevedení dvojky útočníkov Muchu a Krausa, ktorí niekoľko krát ohrozili Bartoška. Prvý gól druhej tretiny padá do bránky hostí už v polovici 25 minúty. Strielal Kertanti za asistencie Guryču. Diplomati sa naďalej tlačia do útočného pásma a opäť prekonávajú gólmana Cavalierov ani nie 2 minúty po poslednom góle. Tentokrát skóroval Kratochvíla za asistencie Gaťára a Šeligu. Nasledovali dve vylúčenia na strane domácich kvôli nedovolenému bráneniu Guryču a podrazeniu od Rutkovského. Hostia sa snažili pretlačiť gól do bránky no hra sa neustále presúvala do ich obranného pola. Vylúčenie prišlo aj na strane hostí keď si za brankára odsedel dvojminútový trest útočník Poltzer. V polovici 36 sekundy prichádza tretí gól Diplomatov v druhej tretine v podaní Guryču, Justa a Loydla. Ku koncu tretiny domáci na trestnej za Gaťárove seknutie. Druhá tretina sa končí opäť výhrou Diplomatov za stavu 5:0.

Posledná tretina sa začala úspešnou akciou Cavalierov hneď v prvej minúte tretiny, po ktorej výborný útočník hostí Vilímek otvoril gólový stav na strane Cavalierov. Diplomati v oslabení po dvojminútovom treste pre Šeligu za podrazenie. Napätie na oboch stranách eskaluje. Tomu odpovedajú aj početné vylúčenia na oboch stranách. V 55 minúte zápasu napätie na ľade vyústilo až v potyčku viacerých hráčov. Zápas sa na pár minút prerušil a rozhodcovia sa dohadovali koho posadia na trestnú lavičku. Daniel Poltzer z Cavalierov a Martin Just za diplomatov dostali 5 minútovku + osobný trest do konca zápasu za hrubosť. Rutkovský za diplomatov si odsedel 2 minúty za napadnutie. Po niekoľkých sekundách dostal ešte obranca hostí Peter Kuzmin rovnaký trest ako jeho spoluhráč, ktorý ho nasmeroval rovno do šatne. Diplomati odohrali posledné minúty zápasu v oslabení o jedného hráća, no skóre to aj tak nezmenilo. Diplomati vyhrávajú nad Cavaliers Brno 5:1.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *