Diplomats Pressburg vs Prague Engineers

Prvý domáci zápas v tomto roku ukázal silu súpera. V predĺžení prehrali domáci Diplomati s pražským tímom inžinierov 2:1.

Hráči Diplomats Pressburg odohrali svoj už v poradí druhý domáci zápas hneď začiatkom roka. Po dvoch bezgólových tretinách a vyrovnanej tretej rozhodlo o víťaze súpera na ľade predĺženie.

Diplomats Pressburg – Prague Engineers  (0:0,0:0,1:1, OT 0:1)

Góly a asistencie: 36 Klement (20 Suda), 18 Kojda (8 Krupa), 55 Spurny (91 Heza, 10 Veber)

Vylúčenia: 5:2 na dve minúty, presilovky 4:00-9:10, oslabenia 9:10-4:00 , počet striel 22:28

Rozhodcovia: Crman Filip, Vyšný Drahoslav – Olle Marián, Hrehor Zdeno

Diplomats Pressburg: Kojda – Krupa

UK Praha: Klement – Suda, Spurny – Heza, Veber

Zápas sa tentokrát začal pomalšie. Pomalý začiatok zápasu predpovedal nižší počet akcií a tak sa aj stalo. V prvej tretine pri akcií hostí skončil na trestnej lavici hráč domáceho tímu Adam Šimonič, ktorý dostal dve minúty za podrazenie. V prvej časti boli útoky na bránu na oboch stranách vyrovnané, no ani jednému z tímom sa nepodarilo skórovať. Z toho dôvodu sa prvá tretina skončila bezgólovo 0:0.

 

 

Prvá prestávka pomohla tímom naladiť sa na zápas a vstúpiť do druhej tretiny s väčším odhodlaním. Postupne sa hráči dostávali do šancí. Už 20 sekúnd po začiatku druhej tretiny sa na trestnej lavici ocitol ďalší hráč domácich Michal Kojda, ktorý si zopakoval trest jeho spoluhráča z prvej tretiny a tiež si odsedel dve minúty za podrazenie. Nervozita na oboch stranách bola citelná. Na trestnú lavicu sa prvý krát posadil aj hráč hostí Tomáš Hlaváč za držanie. Diplomati sa snažili preraziť perfektnú obranu hostí, no ani jednu šancu nepremenili v gól. Pri menšej potyčke počas 32 sekundy sa trestu nevyhli oba tímy. Ani početné strely  brankárovMira Somošiho a Aleša Příhodu nezlomili ani v druhej tretine.  Tak ako predchádzajúca,aj táto tretina sa skončila bezgólovo.

Posledná dvadsaťminútovka konečne prelomila bezgólový stav. Keď bol v 43 minúte zápasu vylúčený obranca domácich Patrik Rudkovský za držanie, hostia využili početnú presilu a v 44 minúte a 24 sekunde strieľajú prvý gól zápasu. Len necelých 20 sekúnd po využitej presilovke krosček odstavil obrancu hostí Miroslava Začka na dve minúty. Diplomati tlačili na bránku hostí no dvojminútová presilová hra im nepomohla na  gólové dorovnanie. To prišlo až v 51 minúte zápasu keď dorovnal gólom Michal Kojda za asistencie Romana Krupu, ktorý sa krátko predtým dostal zo striedačky. Tretia tretina už nepriniesla ďalší gól a zápas pokračoval priamo do predĺženia. V predĺžení sa oba tímy dostali do šance, no rozhodujúci gól nakoniec strelil Lukáš Spurný do brány hostí v 63 minúte a 30 sekunde za pomoci Hezu a Vebera. Zápas sa týmto skončil víťazne pre Engineers Prague.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *