Vydreté víťazstvo v prvom domácom zápase

Prvý domáci zápas v tohtoročnej sezóne zvládli Diplomati na výbornú. Po troch tretinách porazili silného protivníka 3:1.

Hráči Diplomats Pressburg odohrali svoj prvý domáci zápas v sezóne v sobotu 24.  novembra na Zimnom štadióne Ondreja Nepelu v Bratislave. Po výbornom začiatočnom góle už v polovici piatej minúty zápasu sa nakoniec prebojovali až do záverečného stavu 3:1.

Diplomats Pressburg – UK Praha  (1:0,0:0,2:1)

Góly a asistencie: 21 Šeliga (65 Gaťár), 21 Šeliga (26 Šimonič,24 Mizerák),18 Kojda (13 Winkler, 17 Kraus) – 25 Matějček (3 Švaříček, 12 Kasala)

Vylúčenia: 6:2 na dve minúty, presilovky 2:28 – 9:09, oslabenia 9:09-2:28 , počet striel 26:37

Rozhodcovia: Druga Norbert – Crman Filip, Michna Richard

Diplomats Pressburg: Šeliga-Gaťár, Šeliga-Šimončič-Mizerák, Kojda-Winkler-Krasu

UK Praha: Matějček-Švaříček-Kasala

Zápas začal v rýchlom tempe, nakoľko sa domáci tešili na prvý zápas na vlastnom lade. V prvej časti dominovali útoky oboch tímov. Keď sa diplomatom podarilo v 4 minúte a 32 sekunde streliť prvý gól v presilovke, hostia nelenili a celý zvyšok treniny sa stav snažili dorovnať. V domácom mužstve sa najviac prezentoval Šeliga, ktorý v zápase skóroval až dva krát. Hra sa striedala v oboch pásmach, ale počet vylúčení na strane domácich sa zvyšoval.  Aj napriek početným trestným minútam sa domácim podarilo prvú tretinu udržať za stavu 1:0.

Druhá časť začala o niečo pomalšie než tá prvá. Oba tímy sa dostávali do šancí no obrana oboch tímov fungovala výborne. Hostia chceli dorovnať preto strielali viac ako v prvej tretine. Tímy si striedali vyhraté buly aj útoky na gólmanov. Diplomati zvýšili svoj počet trestných minút z prvej tretiny takmer až dvojnásobne a absencia dvoch utočníkov Winklera a Gaťára na dve minúty znemožnila väčšie akcie na strane domácich. Súperovi sa napriek tomu nepodarilo streliť dorovnávací gól a druhá tretina skončila za nezmeneného stavu 1:0.

Posledná dvadsaťminútovka už bola akčnejšia ako tá predošlá. V 52 minúte sa presadil už raz skórujúci Šeliga za pomoci Šimoniča a Mizeráka. O paŕ sekúnd neskôr vystrelený puk trafil útočníka domácich Matúša Muchu do tváre a na lade sa ocitla krv. Po krátkej úprave ladu, sa oba tímy opäť pustili do hry. Hra pokračovala v bežnom tempe a zdalo sa, že hostia už skóre nestihnú dorovnať. Veľké problémy však Bratislavčanom narobil útočník Matějček, ktorý zariadil aj jediný gól UK Praha v 59 minúte stretnuntia. Hneď na to si domáci zobrali oddychový čas, ktorý im pravdepodobne pomohol, pretože už o 50 sekúnd neskôr strelili svoj posledný rozhodujúci gól čím si 45 sekúnd pred koncom poistili výhru. Prvý zápas doma tak pre Diplomatov skončil pripísaním si troch bodov do sezónnej tabuľky.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *