Komentár generálneho manažéra tímu Diplomats Pressburg Lukáša Žigu.

Chcel by som v prvom rade poďakovať môjmu predchodcovi Šimonovi Vinczemu za všetku prácu, ktorú odviedol s tímom minulý rok. Počas jeho pôsobenia na manažérskej stoličke sa diplomati dostali do finále, okrem toho je vidieť pokrok aj v marketingovej sfére, či vytváraní vhodného zázemia pre fungovanie tímu.

V neposlednom rade sa chcem poďakovať vedeniu VŠMVV a prezídiu hokejového klubu, špeciálne Miriam Zajacovej, Ľudovítovi Hucikovi a Braňovi Dufalovi, bez ktorých práce a vôle by diplomati dnes už zrejme neexistovali.

Dnes odštartujeme sezónu 2018/2019 prvým zápasom vonku na domácom ľade HC Masaryk Univerzity. Káder sa oproti minulej sezóne výrazne nezmenil, nejakí chalani odišli, ale pribudli aj nové tváre. 

Po odchode nášho minuloročného kapitána Martina Kalináča do HC Bratislava odišli aj obrancovia Matej Múčka, či Jakub Šimičák, v útoku  skončil Rasťo Zvara a brankár Vlado Neumann. Hlavná zmena však nastala na trénerskom poste, kde nášho dlhoročného trénera Romana Vargu nahradila ikona Slovana Bratislava Miroslav Lažo. Mirovi budú ako asistenti pomáhať bývalí hokejisti s dlhoročnými skúsenosťami Peter Podhradský a Roman Veber st. Som rád, že práve oni môžu pomôcť chalanom v ich hokejovom živote.  Čo ma ale najviac teší je, že o try-out bol u nás veľký záujem a prišlo mnoho hráčov. Tento rok si tréneri mohli vyberať až zo 44 hráčov a momentálne máme k dispozícií 26 členný káder. Určite by sme sa chceli káder ešte posilniť, ale teraz nechcem predbiehať.

Do prvého zápasu ideme nabudení, no zároveň s pokorou. V kabíne sa zišla super partia chalanov a myslím si, že by to mohlo fungovať a sám sa neviem dočkať dnešného úvodného buly.

 

autor: Lukáš Žiga, generálny manažér Diplomats Pressburg

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *