Diplomati nezaháľajú ani mimo sezóny. Bratislavčania podporili charitatívny beh

Na nedeľu 7. mája naplánovali organizátori tohtoročný celosvetový Wings for life v Bratislave. Pevnou súčasťou Diplomatov je už tretím rokom útočník Filip Winkler, ktorý bol jedným z ambasádorov celého projektu. Slovo dalo slovo a „desať statočných“ či už z radov hráčov samotných, alebo manažmentu klubu sa postavilo na štart. Vytrvalostný beh končí akonáhle bežcov dobehne „autíčko“, takže pokiaľ chceli hráči skutočne pomôcť, museli zabojovať. „Základným účelom behu je vyzbieranie prostriedkov na liečenie poranení miechy a pomoci ľudom, ktorí kvôli nepriazni osudu utekať nemôžu. Všetci zúčastnení jednoducho bežia pre druhých. Podstatná je ale i samotná myšlienka vynaloženia úsilia. Tento beh nie je len pre vrcholových športovcov, ale predovšetkým pre obyčajných ľudí, ktorý chcú pomôcť a potlačiť svoje limity ako symbol vytrvalosti a snahy. Preto nemá jasne stanovený cieľ. Bežíte až pokým Vás autíčko nevyslobodí.“ vysvetlil myšlienku behu Filip Winkler.

 

Najlepšie spomedzi tímu skončili „traja šprintéri“ v zložení Stano Kučera, Jerguš Čáni a Rasťo Zvara, ktorým sa podarilo dosiahnuť úroveň 18 kilometrov. Spomínanej trojici kvalitne sekundovala aj naša ďalšia skupinka, ktorá zabehla približne dvanásť kilometrov. No a to najlepšie na záver, poradie Diplomatov uzatvárali manažér s novinárom(rýchly a rýchlejší). K samotnému podujatiu sa vyjadril aj náš manažér Šimon Vincze: „Filip za mnou prišiel ešte na začiatku kalendárneho roka a oslovil ma jeho entuziazmus a zapálenie pre tento unikátny projekt. Chalani sa k výzve postavili rovnako s nadšením a skupinu Diplomatov sa nám podarilo doplniť ešte jedným z fanúšikov na Facebooku. Chcel by som sa ešte poďakovať trénerovi Romanovi Vargovi, vďaka ktorému sme sa mohli zúčastniť a podporiť správnu vec“

 

Zaujímavosťou je, že sa beh koná v rovnakom čase na takmer celej planéte. Auto snímajúce čipové karty, ktoré ma každý bežec pripnuté na štartovacom čísle sa pohybuje priemerne rýchlosťou 15km/h. Tento rok sa behu zúčastnilo 130 000 registrovaných osôb 203 národností, ktorí spoločne odbehli 1 255 000km a vyzbierali 6,6 milióna EUR. Rekord v najväčšom počte zabehnutých kilometrov drží Švéd Aron Anderson s 92,14 kilometrami.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *