Diplomati vyzuli korčule, aby sa mohli zúčastniť celosvetového charitatívneho behu.

Pred prvým zápasom playoff sme si v tíme spravili miernu zmenu športového zamerania a miesto chráničov si obuli bežecké topánky. Spravili sme tak preto, aby sme podporili slovenskú iniciatívu a organizáciu behu Wings for Life World run v Bratislave. Jeden z našich popredných útočníkov Filip Winkler sa tomuto projektu venuje už druhý rok a keď nám celú myšlienku predstavil nemohli sme odmietnuť zapojiť sa do tejto originálnej charitatívnej akcie.

Hráči Diplomats Pressburg sa v pondelok zúčastnili tréningu, ktorý je organizovaný každý druhý týždeň a prebehli sme si spolu s ostatnými účastníkmi časť historického centra a sad Janka Kráľa. Samotný beh v Bratislave prebehne až 7. Mája a stále je čas sa zaregistrovať. Celkový poplatok z registrácie putuje do nadácie pre liečbu poranení miechy a účasť je obmedzená na 4000 bežcov. Viac o behu si prečítate nižšie.

Wings for Life World Run: Beh pre tých, ktorí behať nemôžu.

Všetko začalo jednoduchou, ale zaujímavou myšlienkou, čo keby sa podarilo rozbehnúť celý svet? Každého, na celom svete, v ten istý deň, v ten istý čas. Beh obrovských rozmerov s jedným jediným bežcom na svojom konci? Svetový beh. Je to vôbec možné? Je!

Cieľom nadácie Wings for Life je urobiť poranenia miechy liečiteľné. Jednou s najzaujímavejších vecí na tomto charitatívnom behu je tzv. Catcher Car, autá vybavené senzorom, ktoré doslovne naháňajú bežcov, ktorí tak vlastne nebežia do cieľa ale bežia pred cieľom, ktorý ich dobieha.

S takýmto konceptom behu sa Catcher Car dostal do hláv ľudí po celom svete. Na celosvetové pokrytie bola potrebná úplne nová technológia, aby sme tisícky bežcov po celom svete mohli odsledovať a zapísať do správneho poradia. Ďalšou výzvou bolo zabezpečiť, aby sa každý jeden bežec dostal do „cieľa“. Preto všetky Catcher Car na celom svete udržiavajú rovnakú rýchlosť, ktorá sa postupne zvyšuje, až kým nepredbehnú posledného bežca na trati.

Cieľom od úplného začiatku bolo spojiť čo najviac ľudí na celom svete v rovnaký čas. Rok 2015 priniesol novinku v podobe Selfie Run, aplikácie, ktorá umožnila ľudom, ktorí sa nedokázali dostať na žiadnu z oficiálnych lokalít, bežať, a tak byť súčasťou tohto globálneho behu. Od Severného pólu cez kanadské prérie, stovky bežcov sa pripojili, vrátane jazdca F1 Daniela Ricciarda, ktorý zabehol 12,56 km sám v Monaku s #1 na chrbte.

Historicky prvý víťaz Wings for Life World Run, bola 18 ročná Nórka Elise Molvik, ktorá zabehla 54,79 km. Tých najlepších svetových bežcov ako Erica Ngubaneho z Južnej Afriky, talianskeho Giorgia Calcattera a Michaela Wardiana z USA, delilo tisíce kilometrov, no aj napriek tomu bežali spolu. Celosvetovo vyhral dva krát po sebe Lemawork Ketema, v napínavej súťaži s Remigiom Quispem. V roku 2015 vyhral na národnej úrovni súťažiaci na vozíku, Aron Anderson, ktorý vo Švédsku dosiahol hranicu 64, 82 km.

Od vzniku, sa behu zúčastnilo 136,677 ľudí vo viac ako 40 miestach na celom svete a podarilo sa vyzbierať cez 7.000.000 € na výskum poranení miechy.

Zdroj: http://www.wingsforlifeworldrun.com/sk/sk/

 

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *