Bratislavské derby víťazne pre Diplomatov. Vstup do playoff sprevádza dobrá forma.

Posledný zápas základnej časti priniesol pre Diplomatov mestské derby s Paneuropou Kings. V prvom meraní síl boli úspešnejší Diplomati, ktorí dokázali zvíťaziť v pomere 3:4 po predĺžení.

Diplomats Pressburg – Paneuropa Kings 4:3 (2:1, 2:1, 0:1)

Góly a asistencie: 12. Beliansky(Kraus, Holeš), 19. Krahulec(Rutkovský), 31. Rutkovský(Šoltís, Zvara), 36. Zvara(Holeš, Krahulec) – 15. Barták(Hrbáčik, Hubek), 22.  Mašlanka(Mlynčár), 47. Tarabík(Barták)

Vylúčenia: 10:4 na dve minúty, presilovky: 0:1, oslabenia: 1:0, počet striel: 30:20

Rozhodcovia: M. Orolín – J. Tvrdoň, A. Maskulka

Diplomats Pressburg: Pravda(Mega) – Múčka, Demo, Rutkovský, Beliansky, Loydl, Brincko, Just – Kraus, Podgorski, Mucha, Krahulec, Zvara, Holeš, Šoltís, Čáni, Kučerami, Faktor, Hegely

Paneuropa Kings: Bohuš – Tarabík, Pribula, Hronec, Šáteka, Ketner – Mlynčár, Čechovič, Mašlanka, Krivoš, Hubek, Guryča, Hrbáčik, Vislocký, Štefko, Barták, Takáč, Jurjak 

Do zápasu vstúpili oba celky s nasadením, bolo cítiť vzájomnú rivalitu. Úvodné minúty nepriniesli príliš veľa vzruchu pred brankármi. Prvé vážnejšíe ohrozenie priniesla štvrtá minúta, hosťujúci Jurjak z kruhov Pravdu neprekonal. V deviatej minúte sa domáci dostali do početnej výhody, nedokázali sa však usadiť v útočnom pásme a ohroziť hosťujúceho brankára. V dvanástej minúte sa dostali Diplomati do vedenia, Belianskeho strela od modrej čiary skončila v sieti. V pätnástej minúte dokázali hostia po krásnej súhre do prázdnej bránky vyrovnať a začínalo sa odznova. Do dobrej šance sa dostal domáci Mucha, brankára Bohuša prekonať nedokázal. Záver prvej časti poznačili šarvátky a vzájomné vylúčenia. Po odpykaní si trestu sa do šance dostal hosťujúci Mašlanka, Pravda domácich zachránil. Pri vylúčení domáceho kapitána dokázali Diplomati udrieť, v samostatnom úniku sa nemýlil Krahulec. Celky išli do šatní za priaznivého stavu pre domácich 2:1.

Do prostrednej časti vstúpili lepšie hráči Paneuropy, ktorí hneď v druhej minúte dokázali vyrovnať, presadil sa Mašlanka. V ďalších minútach gól hostí nabudil, tlačili sa pred domácu bránku, obrana Diplomatov však dokázala tieto pokusy eliminovať. Nasledovala presilovka hráčov Kings, v ktorej strhnúť vedenie na svoju stranu nedokázali. V jedenástej minúte udreli Diplomati, po peknej prihrávke Šoltísa prestrelil Bohuša Rutkovský. Následne dali domáci hosťom ideálnu šancu na vyrovnanie, početnú výhodu o dvoch hráčov hráči Paneuropy napriek veľkému tlaku nedokázali využiť. Hneď po uplynutí trestov sa do samostatného úniku dostal domáci Čáni, zoči voči Bohušovi však nepochodil. V šestnástej minúte domáci odskočili na rozdiel dvoch gólov, súhru celého útoku zakončil aktívny Zvara. Do konca druhej tretiny hostia zvýšili aktivitu, prekonať Pravdu sa im však už nepodarilo.

Posledná časť začala vlažným tempom, domáci vedomí si svojho dvojgólového náskoku umne bránili stredné pásmo. V šiestej minúte sa Králi dostali opäť  k početnej výhode o dvoch hráčov. Po rýchlej kombinácii sa dokázal presadiť Tarabík. Nasledovala pasáž, ktorá patrila hosťom, domáci sa väčšinou iba bránili, brankár Pravda úspešnými zákrokmi udržal Diplomatov v hre. Nápor zastavila až presilová hra Diplomatov. V početnej výhode sa dostal do dobrej pozície Mucha, brankár Bohuš skvelým zákrokom zachránil svoje mužstvo. Napätie narastalo, hru poznačili časté vylúčenia a šarvátky. Hráči Paneuropy sa dostali do viacerých sľubných pozícií, Diplomatov držal v hre brankár Pravda. Záver zápasu sa nekompromisne blížil, domáca obrana pracovala veľmi pozorne a jednogólový náskok dokázali Diplomati udržať.

Autor: Jakub Sudek

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *