Nová sezóna Diplomatov bude plná zmien. Rozhovor s novým generálnym manažérom tímu

Sezóna 2017/2018 bola pre tím Diplomats Pressburg najúspešnejšou od doby keď v roku 2014 začal figurovať v EUHL. Už minulý rok sa všetci hráči, tréneri aj organizačný tím dohodli, že na úspech poslednej sezóny chcú nadviazať a doviesť tím ešte ďalej, k víťazstvu. Diplomati sa teda po dlhšej letnej pauze opäť pripravujú na aktívne hokejové tréningy a zápasy. V čom bude táto sezóna iná a čo si pre nás tím pripravil?

Tím Diplomats Pressburg vstupuje do sezóny 2018/2019 s niekoľkými zmenami. Asi najhlavnejšou z nich je zmena na poste generálneho manažéra tímu kde Šimona Vinczeho, ktorý túto pozíciu zastával dva roky vymenil dvadsaťtri ročný Lukáš Žiga. Lukáš nie je v športe žiaden nováčik a aj pri Diplomatoch sa už nejakú chvíľu objavuje. V rozhovore nám prezradil aká je jeho vízia na túto sezónu ale aj to či sa môžeme tešiť na nováčikov v radách hráčov.

Ako dlho už si pri tíme? Poznáte sa s chalanmi? Pri tíme som už tretí rok, minulý rok som bol Šimonov zástupca a tento rok prvý krát v pozícií generálneho manažéra. Hej s chalanmi sa poznám, bol som pri nich častejšie až poslednú sezónu ale poznáme sa.

Prečo si tím zvolil práve teba za generálneho manažéra? Tak toto je otázka skôr na nich. Myslím si, že lepšie keď je pri nich človek, ktorého poznajú ako keby mal prísť niekto iný a zvykať si na nich. Ja som určite rád za tuto príležitosť a je to pre mňa výzva.

Máš už nejaké skúsenosti s organizáciou športových tímov? Tak hokej som nikdy nehrával, ale čo sa týka organizácie športových tímov, tak stále aktívne pracujem ako futbalový tréner v Fc Petržalka. Práve tu som získal skúsenosti so športovým manažmentom. Aj keď to sú odlišné športy ale organizácia je v podstate tá istá.

Vieme, že v organizačnom tíme nie si sám, kto s tebou spolupracuje a ako? Sám by som nezvládal všetky veci. Stále si hľadám človeka, ktorý bude môj zástupca v mojej neprítomnosti ako som bol ja minulý rok pre Šimona. Mám v tíme ešte manažérku marketingu Johanu Vinczeovú a pri nej ešte pracuje Alexandra Patáková. Ešte chcem nájsť niekoho na pozíciu manažéra technického úseku, ktorý sa bude starať aby chlapcom nič nechýbalo.

Aká je tvoja vízia do budúcna? Na čo sa môžeme tešiť túto sezónu? Tak chcel by som aby sme nadviazali na minulú sezonu, ktorá bola pre nás najúspešnejšia, chcem aby sme sa znovu pohybovali v popredných priečkach. Určite budem chcieť zvýšiť záujem o náš tím či už návštevnosťou alebo nejakými akciami kde zapojíme nie len hokejistov ale aj školu. Rokujeme tak isto aj s firmou z Portugalska, ktorá nám chce pomôcť a je dosť pravdepodobné, že za nimi vycestujem do Portugalska v najbližších dňoch aby sme to spečatili.

Ako sa túto sezónu bude meniť káder Diplomatov? Bude aj nejaké výberko? Káder sa trošku zmenil. Pár hráčov odišlo lebo im skončila školská dochádzka a citeľnou stratou bude určite odchod Martina Kalináča, ktorý odišiel do HC Bratislava. Naopak ma teší, že po úspešnej sezóne sa mi ozvali hráči, ktorí začínajú chodiť na VŠ a zároveň chcú hrať hokej za nás. Pripravujeme tzv. Tryout, ktorý prebehne v týždni od 3.9. kde ešte určite v najbližších dňoch oznámime kde a kedy sa bude konať. Pevne verím, že tréner si vyberie taký tím, ktorý bude rovnako silný ako ten minuloročný.

Keď je reč o trénerovi, vraj plánujete zmenu aj na poste hlavného trénera. Kto nahradí dlhoročného trénera Diplomatov, Romana Vargu? Nechcel by som ešte dopredu niečo prezrádzať, nakoľko je to vec dohody v tíme. Nejaká zmena sa určite plánuje a viem vás ubezpečiť, že sa všetko v najbližších dňoch dozviete keď sa rozhodneme ako tím to oficiálne zverejniť.

Je niečo čo by si ešte rád doplnil? Rád by som určite pozval všetkých chalanov na Tryout aby zabojovali o miesto v tíme. Pevne verím, že záujem bude veľký a že sa z mnohých stanú noví Diplomati. Tak isto by som poďakoval Šimonovi za odvedenú prácu pri tíme.

Vyzerá to tak, že sa máme zo strany Diplomatov na čo tešiť a už sa nevieme dočkať prvých zápasov v novej sezóne 2018/2019 Európskej univerzitnej hokejovej ligy.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *