VIDEO: Diplomati zažili prelomovú sezónu. Bratislavčania na ňu chcú nadviazať aj v nadchádzajúcom ročníku EUHL

Bratislavský celok Diplomats Pressburg podľahol vo finálovej sérii hráčom UMB Banská Bystrica v historicky prvom čisto-slovenskom boji o najvyššiu priečku v pomere 1:3. Aj napriek tomu v Bratislave hodnotia uplynulý ročník Európskej univerzitnej hokejovej ligy pozitívne a chcú na tento prelomový ročník nadviazať. Viac sa už dočítate v článku nižšie, v ktorom sme vyspovedali riaditeľa vysokej školy, ktorá Diplomatov zastrešuje pána Ľudovíta Hucíka a hlavného trénera Romana Vargu.

Riaditeľ Hucík bol s uplynulým ročníkom spokojný, veď koniec koncov boli Diplomati do poslednej minúty iba malý krôčik od premiérového titulu v EUHL. “Sme spokojní určite. Hráči odovzdali maximum pre naše mužstvo a zápasy priniesli naozaj drámu do posledných minút. Nerád by som konkretizoval, kto konkrétne mňa osobne najviac prekvapil. Chlapci skutočne makali počas celého roka a bolo to vidieť aj na ľadovej ploche. Sezóny predtým sme mali problémy s tým, aby sme udržali koncentráciu v záveroch zápasov, tento rok sme dokonca vyhrali základnú časť, čo svedčí o tom, že sme tento problém dokázali odstrániť. Za celý ročník našim hráčom patrí zaslúžene moje “ďakujem”,” povedal Hucík.

Bratislavčania postúpili do finálovej série bez akejkoľvek straty čo i len jedného zápasu a tak sa dalo očakávať, že na domácej pôde dokážu Bystricu zdolať. Po dvoch zápasoch v hlavnom meste však prišiel presný opak, keď UMB viedla v sérii rozdielom 2:0. “Veril som, že na domácom ľade dvakrát vyhráme a pôjdeme do Bystrice s pohodlným náskokom, no žiaľ nestalo sa,” povedal hlavný tréner Diplomatov Roman Varga.

Diplomati tak cestovali do metropoly stredného Slovenska s nožom na krku a hrozbou ukončenia finále v najkratšom možnom čase. “Do Bystrice sme cestovali s tým, že máme schopnosti a zručnosti na to, aby sme Bystričanov ešte dokázali výraznejšie potrápiť. Vyraďovacie boje sú často o psychike a takpovediac o jednom, jedinom zápase. Tretí duel sme dokázali zlomiť v predĺžení a zrazu bola výhoda na našej strane,” priblížil Varga.

Z celej finálovej série sa skončili až tri zápasy po predĺžení, čo svedčí o vyrovnanosti mužstiev. “Rozhodujú detaily v každom jednom zápase sme viedli, dokonca neviem či nie aj o tri góly. Mali sme skúsené mužstvo, ktoré by malo dokázať takýto pohodlný náskok udržať. Musím povedať, že naši chlapci skutočne vydali zo seba maximum a v istých momentoch nám chýbal aj kúsok šťastia, ale taký je šport,” uviedol hlavný tréner.

Diplomati by v nadchádzajúcom ročníku radi nadviazali na úspech z uplynulej sezóny, kedy v domácom prostredí prehrali iba jediný raz. Nová sezóna EUHL odštartuje na pomedzí septembra a októbra a Bratislavčania chcú byť kvalitne pripravení zabojovať o Sekeráš Trophy, ktorá má zatiaľ iba dvoch víťazov. Po troch triumfoch UK Praha, premiérový pridali hokejisti UMB Banskej Bystrice.

“Chceme spraviť všetko preto, aby sme zastabilizovali náš káder pre ďalší ročník a aby sme mohli hrať opäť po roku o najvyššie priečky,” povedal riaditeľ Inštitútu verejných a medzinárodných vzťahov Ľudovít Hucík. Ten nechcel prezradiť nové mená v zostave, či ďalšie podrobnejšie plány na letné mesiace. “Na teraz si trošku oddýchneme, načerpáme nové sily a potom sa pustíme opäť do práce,” doplnil.

Hráči Diplomats Pressburg majú za sebou štvrtý ročník EUHL. Kým v prvých dvoch sezónach patrili skôr k “fackovacím panákom” v nasledujúcich rokoch potvrdili výrazné zlepšienie až dokázali opanovať základnú časť. V prvom kole vyraďovacej časti si poradili s hráčmi Plzne, v semifinále zdolali mestského rivala Paneuropu Kings. Stroskotali až na hokejkách UMB Banská Bystrica.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *