Lipovský: Na zápas sa tešíme, ak chceme ísť ďalej musíme hrať svoju hru

Hráči Diplomats Pressburg sa v semifinálovom súboji stretnú s mestským rivalom – Paneuropou Kings. V základnej časti dokázali Diplomati dvakrát súpera zdolať, ale playoff je úplne nová súťaž. Tieto slová potvrdil aj útočník Adrián Lipovský, ktorý rozhodol duel proti Akademikom z Plzne. Podľa jeho názoru je semifinále ďalším krokom, súpera nepodceňuje no verí, že sa naplno prejaví kvalita Diplomatov.

„Musíme hrať svoju hru a zostať nohami na zemi. Postúpili sme, čo je síce super, ale teraz sa už musíme koncentrovať na najbližší pondelok. Začíname vonku, na väčšom ihrisku, preto sa chceme vyvarovať chybám v obrannom pásme a predviesť čo možno najlepší výkon,“ uviedol Lipovský.

Kvalitu súpera nepodceňuje, no verí, že Diplomati majú svoju silu. Navyše v prospech Diplomatov hovorí aj fakt, že Paneuropu dokázali v základnej časti dvakrát poraziť. „Zdolali sme ich dvakrát, no playoff je úplne nová súťaž. Silu majú, pretože inak by neboli v semifinále, v tejto časti sezóny si už ale súpera nevyberieme. Paneuropa má viacero šikovných chlapcov, ale ak chceme dôjsť čo najďalej, musíme poraziť každého.  Navyše je to derby, ktoré nemá papierového favorita a do prvého zápasu chceme vybehnúť s tým, že ideme a hlavne chceme vyhrať,“ opísal ambície Diplomatov Lipovský.

Diplomati sa predstavia na ľade Paneuropy Kings už najbližší pondelok o 19tej hodine. Systém playoff sa hrá nezmeneným spôsobom, vyššie postavené mužstvo po základnej časti začína na vonkajšom ľade. Následne sa séria presunie na zimný štadión v Petržalke, kde sa bude hrať aj prípadný tretí rozhodujúci zápas. Všetky zápasy si môžete pozrieť aj online, prostredníctvom študentskej televízie MC2.

Autor: Jakub Sudek

Foto: Martin Dorda Photography & Martin Chudy Photography

 

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *