Diplomati majú všetko vo svojich rukách. V boji o prvé miesto im pomohol mestský rival

Hráči Diplomats Pressburg môžu už najbližšiu nedeľu zabojovať o celkové prvé miesto EUHL po základnej časti. Výrazne im k tomu napomohol mestský rival Paneuropa Kings, ktorej hráči odsunuli obhajcu Sekeráš Trophy, UK Praha iba do pozície pozorovateľa. O prvú priečku zvádzali boj až tri mužstvá, aktuálne má k nemu najbližšie UMB Banská Bystrica, ktorá má jednobodobý náskok, práve pred bratislavskými Diplomatmi. Ikeď má prvých šesť mužstiev od konca januára tohto roka istý postup do vyraďovacej časti, predsa len najvyššia priečka je zrejme dostatočnou motiváciou. Víťaz bude mať totiž výhodu domáceho prostredia na najkľúčovejšie zápasy playoff, ktoré odštartujú už v polovici marca.

„Počty nepustia“

Poradie v tabuľke Európskej univerzitnej hokejovej ligy je zatiaľ nasledovné. Vedie Bystrica jeden bod pred Diplomatmi, nasleduje UK Praha, ktorá na prvú priečku stráca momentálne štyri body na lídra súťaže. Zvyšné tri mužstvá, HC Masaryk University Brno, Paneuropa Kings ani Engineers Prague už do bojov o čelo tabuľky prehovoriť nemôžu. Aj tieto tímy si však môžu navzájom vymeniť pozície, pretože ich čaká ešte posledný súboj. Inžinieri si zmerajú sily v bitke o Prahu s hokejistami Univerzity Karlovi a Brno čaká duel s Paneuropou Kings.

„Tabuľka zvyšných“

V druhej časti tabuľky atakujú postupové pozície zatiaľ najvýraznejšie hokejisti z Plzne, ktorí v playoff nechýbali ani minulý rok. Nádejne to vyzerá ešte s jediným zástupcom Maďarska z Budapešti a rovnako tak s poľskou Krynicou. Miesta sú však iba dve a ašpiranti na postup až traja. Plzeň zatiaľ tabuľku zvyšných siedmych mužstiev vedie s 28 bodmi, pričom hokejsti zo západu Čiech odohrali už všetky zápasy. Nasleduje Krynica s 23 bodmi a Budapešť s 21 bodmi. Oba celky čakajú ešte dva duely, ako sa tak zdá, bojovať sa bude do posledných minút. Paradoxom je, že tieto dve mužstvá si môžu zabezpečiť postup v priamom súboji, ktorý je na programe už 9. marca v Budapešti.

„Historický ročník pre Diplomatov“

Z historického pohľadu sa Diplomati dostali zatiaľ najvyššie, aj čo sa týka bodového zisku po základnej časti, aj postavenia. Môžeme konštatovať, že pri najhorších možných okolnostiach obsadia tretiu pozíciu, naopak pri najlepších prvé miesto. V aktuálnej sezóne sa hráčom podarilo získať 37 bodov, pričom majú ešte jeden zápas k dispozícii. Najbližší zápas si budete môcť rovnako pozrieť z pohodlia domova, vďaka internetovej televízii MC2. Priamy prenos štartuje o 15 hodine a 15 minúte v nedeľu 11. marca. My budeme Diplomatom v boji o prvú priečku a slovenský pohár držať palce.

Autor: Jakub Sudek

Foto: Marián Trizuliak Photography, Martin chudý Photography, Martin Dorda Photography

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *