Diplomatov čaká nadstavba základnej časti. Bratislavčania vyzvú najlepšie celky EUHL

Hráči Diplomats Pressburg po úvodných 12 zápasoch prebiehajúceho ročníka EUHL obsadili tretiu priečku v tabuľke. V nasledujúcej nadstavbe vyzvú iba najlepších z najlepších, dve mužstvá zo Slovenska a tri z Českej republiky. Diplomati majú zatiaľ priaznivú bilanciu, až 5-krát dokázali uspieť, iba raz ťahali za kratší koniec. Aké celky Diplomatov čakajú a aké ambície Bratislavčania avizujú, sa už dočítate v článku nižšie.

„Jediný šampión“
Hneď prvý zápas čaká na Diplomatov zatiaľ jediný šampión EUHL, UK Praha. Hráči UK by radi opäť dosiahli vrchol a zdvihli nad hlavy Sekeráš trophy. Oba celky sa už v aktuálnej sezóne stretli, Bratislavčania na domácej pôde nedali hráčom z Prahy žiadnu šancu a triumfovali v pomere 4:1. Aj zápasy v Prahe skončili iba tesným rozdielom, čo môže predpovedať vyrovnanú bitku. Diplomati cestujú do Prahy už 2. februára, tak uvidíme ako sa im bude vo „federálnom derby“ dariť. My im budeme rozhodne držať palce.

„Ambiociózny nováčik“
Už šesť dní po návšteve „stovežatej“ Prahy vycestujú Diplomati do Brna, aby si zmerali sily s nováčim HC Masaryk University. Hráči z Brna túto sezónu predvádzajú sympatické výkony a neraz dokázali prekvapiť aj papierových favoritov. Po 12 zápasoch im preto patrí priebežná 5. priečka. Diplomati by rozhodne nemali nováčika podceniť, pretože práve hráči Masarykovej univerzity dokázali v Bratislave uchmatnúť bodík, keď prehrali až v predĺžení.

„Slovenský majster“
Na domácom ihrisku privítajú v nadstavbovej časti Diplomati silnú UMB Banská Bystrica, ktorá je úradujúcim slovenským šampiónom. Bratislavčania dokázali v prebiehajúcom ročníku uchmatnúť všetky tri body zo stredného Slovenska, keď zápas v samotnom závere rozhodol Winkler. Bystričania tak majú súperovi čo vracať a divákov čaká určite skvelé hokejové predstavenie. Zápas môžete sledovať v priamom prenose prostredníctvom študentskej televízie MC2.

„Vynovení technici“
Ďalším súperom Diplomatov v nadstavbe základnej časti budú hráči Prague Engineers. Kým v minulých ročníkoch technici ťahali za kratší koniec a len zriedkavo sa im podarilo prepracovať do vyraďovacej časti, v tej aktuálnej dokázali patriť k najlepším mužstvám. Diplomati majú Pražanom čo vrátiť, na ich ľade utrpeli najhoršiu porážku v histórii, keď podľahli v pomere 1:10. Oba celky si navyše budú chcieť vylepšiť čo možno najlepšie postupovú pozíciu pred play off. Diváci si aj tento zápas budú môcť pozrieť naživo v Petržalke, alebo prostredníctvom priameho prenosu.

„Starí známi“
Posledný celok, ktorý si zabezpečil pred nadstavbou účasť v prvej šestke, sú bratislavskí „králi“, teda Panueuropa Kings. Vzdialenosť 16tich metrov medzi šatňami oboch mužstiev predpovedá dramatický náboj mestského derby. Aj vzájomný zápas na ľade Paneuropy potvrdil, že obe mužstvá sú si vyrovnané a budú bojovať do posledných síl. Diplomati nakoniec uchmatli bodík navyše, ale v nadstavbovej časti môže byť priebeh opačný, aj preto by ste si nemali „Bitku o Bratislavu“ nechať ujsť. Aj tento duel bude vysielaný prostredníctvom priameho prenosu.

Po týchto piatich zápasoch budú známi aj ďalší dvaja postupujúci do hry o titul a Sekeráš trophy. Nech teda vyhrajú tí najlepší……..Diplomati. Podrobnejšie informácie o termínoch jednotlivých zápasov nájdete na oficiálnom facebookovom profile Diplomats Pressburg.

 

Text: Jakub Sudek
Foto: Marian Trizuliak Photography

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *