Kalináč: Ciele sú jasné. Prvá šestka a zlepšenie herného prejavu

Hráči Diplomats Pressburg sa už zajtra vydajú na dlhú cestu na východ za súpermi Warriors Prešov a KTH Krynica. Cieľom výpravy je podľa skúseného Martina Kalináča zlepšenie herného prejavu a čo možno najviac bodov. Diplomati si chcú napraviť chuť po historicky najväčšom debakli, aký utŕžili v závere novembra v Prahe. Najproduktívnejší hráč bratislavského celku okrem iného ohodnotil aktuálnu náladu v šatni Bratislavčanov a tiež priblížil krátkodobé či dlhodobé ciele mužstva. Viac sa už dočítate nižšie.

Obe mužstvá, ktoré vyzvú Diplomatov v najbližších dňoch sú síce na samom dne tabuľky, ale rozhodne nebudú chcieť svoju kožu predať lacno. Aj Bratislavčania majú podľa Kalináča čo zlepšovať. „Rozhodne chceme hrať náš najlepší hokej, aký sme už v tomto ročníku predviedli. Radi by sme priviezli z východu čo najviac bodov, aby sme sa trošku dostali do hernej pohody,“ priblížil Kalináč.

Momentálne v kabíne Diplomatov nepanuje dobrá nálada a práve na výjazde by radi dali hráči zabudnúť na nevydarený zápas v Prahe, kedy inkasovali až 10 gólov. „Je to pravda. Nálada v šatni nie je práve najlepšia, no môže to byť práve náročný výjazd, kde sa mužstvo utuží, a dostaneme sa naspäť na víťaznú vlnu. Diplomati po pražskom debakli vymieňali kapitána, „Céčko“ prevzal po Múčkovi práve Kalináč.

Pomerne krkolomný je tiež nový postupový kľúč do vyraďovacej fázy, kedy po úvodných 12 stretnutiach postúpi automaticky iba prvých 6 mužstiev. Diplomati sú aktuálne práve na pomedzí prvej šestky a určite by sa radi vrátili do bojov o najvyššie priečky. „Jednoznačne máme cieľ postúpiť automaticky tak, aby sme sa nemuseli vo februári strachovať do poslednej chvíle. Káder máme plný šikovných chlapcov, preto by bolo fajn, ak by nám práve tento trip pomohol zlepšiť herný prejav,“ uzavrel na tému výjazdu novopečený kapitán Kalináč.

Na domácom ľade sa Diplomati opäť predstavia už 18. decembra, kedy privítajú zatiaľ jediného šampióna EUHL – UK Praha. Zápas bude už tradične vysielaný prostredníctvom študentskej televízie MC2.

Text: Jakub Sudek

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *