Bratislavské derby so šťastnejším koncom pre Diplomatov. Vyrovnaný duel rozhodlo až predĺženie

Diplomati sa predstavili na ľade odvekého rivala z hlavného mesta Paneuropy Kings. Postavenie oboch mužstiev v tabuľke predpovedalo vyrovnanú a napínavú partiu do posledných minút, čo obaja aktéri do bodky potvrdili. Zápas išiel do predĺženia, v ktorom sa po góle Holeša tešili napokon hostia. Viac sa už dočítate v článku nižšie.

Paneuropa KINGS – Diplomats Pressburg 3:4 (2:1, 0:2, 1:0 – 0:1)

Góly a asistencie: 9. Mašlanka (Galis, Kundrát), 12. Mašlanka, 58. Fabo (Mašlanka) – 20. Zvara (Loydl), 21. Loydl (Kalináč, Šimonič), 33. Zvara (Kalináč, Loydl), 63. Holeš

Vylúčenia: 4:6 (v 34. minúte Galis osobný trest 10 minút)

Počet striel: 31:22

Rozhodcovia: Richard Michna, Filip Crman, Adam Maškulka, Marián Olle

Paneuropa KINGS: Bohuš, Kolossov – Pribula, Tarabík, Ketner, Naumov, Bílik, Záviš, Kučera, Šotek – Mašlanka, Kundrát, Galis, Szabo, Halabrin, Fabo, Podgorski, Ligas, Gráčik, rivoš, Takáč, Čechovič

Diplomats Pressburg: Somoši, Pravda – Múčka, Rutkovský, Loydl, Demo, Michalička, Kuták, Šimičák, Just – Šimonič, Kalináč, Kraus, Lipovský, Mucha, Zvara, Winkler, Kojda, Guryča, Hajský, Holeš, Šoltís

Stovky divákov, ktorí v utorok zavítali na zimný štadión Ondreja Nepelu rozhodne nemuseli ľutovať. Vyrovnaná partia, obraty v skóre, či predĺženie troch proti trom. To všetko ponúkol zápas EUHL medzi Paneuropou Kings a Diplomats Pressburg. Na začiatku prvej tretiny vybehli Diplomati na domácich, ktorí mali čo robiť, aby pekné kombinácie eliminovali. Paradoxne skóre otvorili hráči Paneuropy, keď sa presadil Mašlanka, 1:0. Hra sa po strelenom góle vyrovnala, začali pribúdať príležitosti na oboch stranách klziska. Domáci svoju aktivitu korunovali druhým zásahom Mašlanku v zápase, potom ako mu obrana Diplomatov dala až trestuhodne veľa priestoru v medzikruží. Keď sa už oba tímy videli v kabínach, podarilo sa hosťom znížiť zásluhou Zvaru, ktorému pekne prihral medzi domácich obrancov Loydl, 1:2.

Prostredná časť začala rovnako, ako tá prvá skončila. Po peknej medzihre Kalináča vyrovnával nekrytý Loydl, 2:2. Opraty zápasu prevzali Diplomati, ktorí rýchlym vyrovnaním domácich absolútne zaskočili. Hostia postupne zvyšovali obrátky, až ich do vedenia poslal Zvara v početnej výhode o dvoch hráčov. Rovnakú príležitosť dostali aj hráči Paneuropy, ale ponúknutú príležitosť nedokázali pretaviť v gólovú radosť. Mužstvá tak odchádzali po zaujímavej druhej tretine do šatní za tesného vedenia Diplomatov.

Od začiatku poslednej časti domáci hráči vrhli všetky zvyšné sily do útoku. Každá útočná akcia však končila na pozornom brankárovi hostí. Zaujímavé príležitosti sa striedali na oboch stranách, ani jedna ale neskončila v sieti. Keď sa už zdalo, že Diplomati si dokážu tesný náskok postrážiť, domáci dokázali vyrovnať. Tri minúty pred koncom riadneho hracieho času zariadil predĺženie dorážkou Fabo, 3:3. V samotnom závere zápasu ešte mohol rozhodnúť domáci Tarabík, strela spomedzi kruhou však skončila tesne vedľa pravej žŕdky Somošiho bránky.

Predlĺženie začalo početnou výhodou Diplomatov po faule Tarabíka. Presilovku však hostia využiť nedokázali. Tesne po jej skončení, zaviezol puk do útočnej tretiny hosťujúci Winkler, strelou na Bohuša sa vytvorila neprehľadná skrumáž a puk sa odrazil priamo na hokejku Holeša, ktorý ho poslal do odkrytej bránky ponad bezmocného brankára Bohuša. Extra bodík tak putoval k Diplomatom. Tí sa najbližšie predstavia na ľade Engineers Prague, na domáci ľad sa vrátia 1. decembra, kedy privítajú Gladiátorov z Trenčína.

Text: Jakub Sudek