Zápas s Bystricou ? Ukážková reklama na EUHL

Týmito slovami zhodnotil posledný zápas útočník Diplomats Pressburg, Filip Winkler. Bol to práve on, ktorý ako navrátilec do zostavy zažiaril v najdôležitejšom momente stretnutia. Diplomati nastúpili v tomto ročníku súťaže na svoj prvý zápas proti Banskobystrickej UMB. Tak ako sa vopred očakávalo, bol to hokej na veľmi vysokej úrovni, no po dramatickej koncovke zápasu si všetky tri body odniesli Bratislavčania. Strelec víťazného gólu nám poskytol svoj komentár k zápasu.

Tím Diplomatov, ako ich všetci poznáme, sa na každý jeden zápas pripravuje rovnako. Vždy si stanovia len jeden cieľ, a to je víťazstvo. Tentoraz však proti ním stál protivník, ktorý za posledné dva ročníky ligy prehral doma iba raz a to počas minuloročného finále. Akú taktiku si naordinoval pred zápasom hlavný tréner Roman Varga nám povie už samotný hráč. „Na zápas sme sa špeciálne nepripravovali. Vedeli sme, že tím z Banskej Bystrice bude ťažký súper, ktorý nám vždy dokázal zápas znepríjemniť. Za úlohu sme si dali, že budeme vychádzať zo zabezpečenej obrany, aby sme zbytočne neprepadávali. Práve v tejto činnosti sme minulé zápasy zaostávali. Podarilo sa nám to plniť počas celého zápasu načo môžeme byť patrične hrdí.“

Tím univerzity Mateja Bela chcel v zápase potvrdiť, že po minulom ročníku im právom patrí titul najlepší tím Slovenska. Diplomati zase chceli ukázať, že táto sezóna bude patriť im a potvrdia výsledky z minulých zápasov. „Zápas musel divákov určite baviť. Hral sa výborný korčuliarsky a technický hokej. Myslím si, že rovnako ako aj my, má Banská Bystrica výborné mužstvo a  zápas si musel každý chváliť. Bola to ukážková reklama na EUHL. Ukázalo sa, že ak hráme ako jeden tím sme schopní poraziť hocikoho.“ zhodnotil hru útočník Diplomatov.

Kto by to bol povedal, že práve hráč, ktorý bol dlhodobo zranený a nemusel do stretnutia vôbec zasiahnuť, bude nakoniec ten, ktorému sa podarí streliť víťazný gól. Navyše práve Bystrici, ktorá málo kedy doma pustí body. Určite to však center s číslom 13 po zranení nemal ľahké. „ Je to tak. Absolvoval som len 3 tréningy po viac ako mesačnej pauze, ale cez víkend som sa cítil na ľade v dobrej kondícií. S trénerom sme sa rozprávali, že to pôjdem predsa len skúsiť. Dohodli sme sa, že budeme reagovať na vývoj zápasu. Podľa toho uvidíme, čí a kedy naskočím do hry. Nakoniec to dopadlo výborne, ani neviem čo k tomu gólu povedať. Chalani sa mi už teraz smejú, že môžem túto sezónu ukončiť, pretože na konte mám rovnaký počet gólov ako v závere minulej sezóne (smiech),“ uzavrel úspešný strelec Winkler.

 

Bratislavské DERBY.

Najbližšie sa tím Diplomats Pressburg stretne so svojím odvekým rivalom Paneuropou Kings. V našich končinách je tento zápas bitkou o Bratislavu, pretože prináša jedinečný súboj dvoch bratislavských tímov EUHL na veľkej ploche štadióna Ondreja Nepelu. Hrá sa na sto percent a každý jeden súboj sa dohráva dokonca, vďaka veľkej rivalite medzi obomi celkami. Jednoducho Bratislavské derby. Pravý hokejový fanúšik by si tento zápas nemal nechať ujsť. Príďte teda 14.11. o 19:30 na zimný štadión Ondrej Nepelu podporiť Diplomatov.

Autor: Rastislav Harakal

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *