Dvojgólový strelec Šimonič: Dôležité bude, aby sezóna trvala čo najdlhšie

Po minulom nevydarenom víkende sa Diplomati vrátili späť do hry víťazstvom proti brnianskym Cavalierom a odnášajú si popri skóre 6:3 plný bodový zisk. Jednou z ústredných postáv zápasu bol útočník Adam Šimonič. Po zápase sme ho požiadali, aby nám povedal pár slov o zápase a svojej doterajšej hokejovej kariére.

Adam začnime pri tebe. Ako dlho sa venuješ hokeju a ako si sa ocitol v Diplomatoch?

Hokeju sa venujem od mojich 6 rokov. Priviedli ma k nemu rodičia. O Diplomatoch som vedel už dávno predtým, než som začal hrávať univerzitný hokej. Do tímu ma dostal kamarát, ktorý chodí na vysokú školu VŠMVV, pod ktorou tím funguje. Neskôr som sa stretol s riaditeľom školy a prišiel na skúšku do šatne.

Ako si doteraz spokojný ? Čo hovoríš na náladu v šatni?

Nálada v šatni je dobrá. Niekoľko chalanov som v šatni poznal už predtým a tí ostatní ma prijali v pohode. Bolo nás tento rok viac nováčikov a myslím, že každým zápasom sa tím viac a viac sceľuje. Podmienky máme tiež vynikajúce, takže sa nemám na čo sťažovať.

Ako hodnotíš kvalitu ligy EUHL ?

Kvalita je vysoká a zápasy sú náročné. Trochu som to aj očakával, pretože mi bolo povedané, že liga má z roka na rok tendenciu zvyšovať svoju úroveň. Tento rok je v súťaži až 13 mužstiev a viaceré z nich majú dostatočné skúsenosti s univerzitným hokejom.

 

Prejdime k zápasu. Skús nám priblížiť ako sa včera hralo.

Nastúpili sme do zápasu veľmi aktívne a vytvorili sme si množstvo šancí, aj keď nie všetky sme dokázali premeniť. Dobre sme korčuľovali a dostávali súpera pod tlak. Hralo sa mi dobre. Keď som strelil svoj prvý gól všetko zo mňa opadlo a išlo to potom výborne.

Boli tam aj nejaké chyby ?

Veľmi sme nechybovali, puky sme si rýchlo prihrávali a plnili sme čo sme si povedali predtým v šatni. Neskôr sme mali zlý štart do tretej tretiny, kde sme hneď v úvode inkasovali. Častokrát sme sa museli vďaka vylúčeniam brániť, čo nám komplikovalo situáciu.

Podarilo sa ti skórovať hneď dvakrát a na dva góly si prihrával. Môžeme tvrdiť, že to bol tvoj najvydarenejší zápas. Ako sa zrodili tie góly ?  

Áno, osobne to bol pre mňa veľmi vydarený zápas. S chalanmi sme si po prihrávkach dávali puky skoro do prázdnej bránky. Boli sme dobre zohratí a mali aj správne tempo. Môžem povedať, že tento zápas som si naozaj užil.

Čo povieš na spoluhráčov v útoku? Je vidieť, že Kalináč s Lipovským ti ako nováčikovi idú príkladom.

Chalani majú toho odohrané o dosť viac ako ja. Hlavne v mužskej súťaži majú veľa skúsenosti a môžem sa od nich veľa naučiť. Snažím sa všímať si s akým kľudom dokážu mať puk na hokejke.

Tvoje osobné ciele túto sezónu ?

Osobné ciele som si nedával. Je dôležité aby sme vyhrávali a sezóna trvala čo najdlhšie a mala šťastný koniec. Chcem aby sme si na konci mohli povedať, že to stálo za to!

Pevne veríme, že sa nielen Adamovi ale aj ďalším členom tímu bude počas celej sezóny  dariť ako v poslednom stretnutí. Najbližšie sa Diplomati predstavia na domácom ľade 28.10 o 13:30. Narazia na zatiaľ nepoznaného súpera z Olomouca.

Autor: Rastislav Harakal

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *