Diplomati zahájili prípravu. V novej sezóne EUHL chcú Bratislavčania zabojovať o titul

Spoločne so začiatkom nového školského roka, začala aj príprava hráčov Diplomats Pressburg na novú sezónu Európskej univerzitnej hokejovej ligy. V uplynulom ročníku Bratislavčania stroskotali v prvom kole vyraďovacej časti, keď po veľmi vyrovnanej sérii podľahli poľskej Krynici. Nová sezóna sa neúprosne blíži, boje o Sekeráš Trophy odštartujú prvý októbrový týždeň. Diplomati avizujú útok na najvyššie priečky, chcú byť prvým slovenským celkom, ktorý ukončí nadvládu UK Praha.

Tréningové jednotky začali v pondelok. Chlapci poctivo zarezávajú na ľade aj v gyme HDC. V tíme pribudlo viacero nových tvári, čo teší aj hlavného trénera Romana Vargu. „Je to fajn, myslím si, že zvýšená konkurencia nám v konečnom dôsledku môže iba pomôcť. Kostra tímu zostala spolu z minulých sezón, koncom septembra by sme mali mať jasno, ktorými chlapcami sa posilníme. Do novej sezóne ideme určite s pokorou, ale netreba byť príliš skromný a utiahnutý. Veľakrát sme si dokázali, že môžme hrať vyrovnanú partiu, s ktorýmkoľvek mužstvom v lige,“ uviedol Varga.

Diplomati zostávajú už tradične na štadióne v bratislavskej Petržalke, kde odohrajú všetky domáce zápasy. Každým rokom EUHL naberá na kvalite, čo potvrdzujú aj jednotlivé mužstvá, ktoré vytvárajú hráčom stále lepšie a lepšie podmienky. Bratislavský celok, je z materiálneho pohľadu asi najsilnejším, hráči za výsledky dostávajú kompletný výstroj, hokejky či stravu a pitný režim. V novej sezóne pribudol do šatne veľký koberec s logom, menšie koberčeky či dokonca chladnička.

O podmienkach a zabezpečení tímu sa s nami krátko pozhováral aj manažér Diplomatov – Šimon Vincze, ktorý si minulý rok pri mužstve odbil premiéru. „Chlapci sa u nás majú nadštandardne, dostanú výstroj, zázemie, stravu aj pohodlné ubytovanie na ďalekých cestách. Na oplátku chceme tento rok zabojovať o najvyššie priečky. Minulý ročník bol zo začiatku trošku „zaspatý“, ale v druhej polovici začalo mužstvo fungovať a takmer všetky zápasy dokázali vyhrať. Partia v šatni je výborná, uvidíme, ako ďaleko sa nám podarí dostať,“ priblížil podmienky a ambície Vincze.

Tím by mali posilniť aj nové zvučné mená, ktoré ale na teraz nebudeme prezrádzať. Neostáva nám nič iné, ako popriať chlapcom veľa šťastia do nového ročníka, pričom pevne veríme, že sa  ambície tímu naplnia a majstrovský titul sa v apríli 2018 presunie do Bratislavy.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *