Posledný výjazd do poľskej Krynice. Diplomati podmienkami predbiehajú ligu

„Diplomati na cestách“
Úroveň Európskej univerzitnej hokejovej ligy z roka na rok stúpa, zápasy ponúkajú divákom napínavú atmosféru a kvalitný hokej. Podmienky sa tiež rapídne zlepšujú,  čoho žiarivým príkladom sú hráči z hlavného mesta Slovenska.  Zázemie Diplomatov skôr pripomína prostredie profesionálov ako študentov. Vedenie školy v spolupráci so sponzormi ponúka hráčom kompletné materiálne zabezpečenie, od výstroje až po platené ubytovanie a stravu. Sú to práve podmienky a zázemie, ktoré láka čoraz väčšie počty kvalitných hráčov. V článku nižšie sme sa detailnejšie obzreli za uplynulou sezónou a posledným výjazdom do poľskej Krynice.

„Posledný výjazd“
Hráči Diplomats Pressburg sa vo vyraďovacej časti vydali na dlhú cestu do Poľska, aby si zmerali sily s KTH Krynica. Úvodný zápas na domácom ľade zvládli lepšie Bratislavčania, ktorí dokázali zvíťaziť tesným rozdielom 2:1. Zápasy v Poľsku ukázali, že do ligy prichádza stále väčšia a väčšia hráčska kvalita. Prvý duel Diplomati nezvládli podľa predstáv a podľahli v pomere 1:2. Samotný duel bol od prvých minút veľmi nervózny, na Bratislavčanoch bola vidno nervozita z „mečbalu“. Domáci tiež nepôsobili najsviežejším dojmom, napriek tomu dokázali zvíťaziť a vynútiť si tak rozhodujúci zápas.

 

„Napriek prehre odmena“
Vedenie Diplomatov rozhodlo o nocľahu na slovenskej strane hraníc, v neďalekom Ždiari. Ubytovanie v penzióne Diana ponúklo hráčom ideálne miesto na rýchly relax, nádherné prostredie a horský vzduch určite dodali potrebnú energiu. Výhľad na Belianske Tatry stál rozhodne zato, napriek prehre si hráči snáď lepšie miesto na oddych vybrať nemohli.

 

 

„Odhodlanie nestačilo“
Na posledný zápas nastúpili Bratislavčania odhodlaní predĺžiť sezónu minimálne o zápasy v semifinále.  Začiatok domácim hráčom vôbec nevyšiel a hostia sa dokázali dostať do vedenia. Druhá tretina bola ako zo sci-fi filmu, hráči Krynice otočili priebeh zápasu a do šatní si odniesli pohodlný dvojgólový náskok. Posledná dvadsaťminútovka bola pre hostí existenčná, pokiaľ nechceli skončiť museli minimálne vyrovnať. V napínavom závere Bratislavčania vytúžene vyrovnali, v samotnom závere však po sérii chýb inkasovali.  Tretia sezóna Diplomatov bola jednoznačne najúspešnejšia, mužstvo sa dokázalo zomknúť a predviesť výborný konštruktívny hokej.

 

 

K samotným zápasom v Poľsku sa nám vyjadril aj „Patrón Diplomatov“ PhDr. Ľudovít Hucík PhD, ktorý sa osobne výjazdu zúčastnil
„Napriek tomu, že výjazd do poľskej Krynice bol naším posledným, som veľmi rád, že som sa toho celého mohol s chlapcami zúčastniť osobne a prežívať napätie spoločne s nimi. Obe mužstvá predviedli výborný hokej, aj keď musím uznať, že v piatok sme asi nemali svoj dobrý deň. Dlhá cesta sa pravdepodobne podpísala pod výkon chlapcov, no sú to veci, ktoré hráči musia zvládať. Chcel by som touto cestou poďakovať za úžasný servis a rodinnú atmosféru, ktorý sme dostali v penzióne Diana, kde sme boli ubytovaní. Obec Ždiar a okolie Belianskych Tatier boli ideálnym prostredím na strávený čas medzi zápasmi,“ uviedol riaditeľ Diplomatov PhDr. Ľudovít Hucík PhD.

 

Autor: Jakub Sudek

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *