Vedec v hokejovej šatni. Absolvent VUT v Brne Cyril Holeš pomáha spoluhráčom na ľade aj s učením.

V období kedy neboli naši hráči zaťažení toľkými zápasmi sme na rozhovor odchytili Cyrila Holeša. Šikovný útočník nám porozprával o príčinách prehier ale aj s kým chodí na pivo.

1.       Diplomats Pressburg. Čo ťa napadne ako prvé, keď sa povie toto spojenie?

Pán PhDr. Ľudovít Hucík PhD., riaditeľ nášho športového klubu. Neustále nás podporuje a jeho pozitívna energia, ktorou sa snaží v nás prebudiť chuť k hokeju, ktorú sme mnohí stratili v juniorských kategóriách. Tam totiž väčšinou končia možnosti, ako hrať na kvalitnej úrovni.

2.       EUHL. Čo by si ty osobne vylepšil keby si mal takúto možnosť?

Kvalita je vysoká, zápasy vyrovnané a atraktívne. Určite by pomohol lepší marketing spolu so vstupom významného sponzora, ktorý by vedel podporiť financovanie klubov. Z toho by vyplýval vyšší počet účastníkov v lige, väčšia porcia zápasov a vyššia účasť fanúšikov.

3.       Hráš hokej v podstate od ranného detstva. Vieš si predstaviť fungovanie bez aktívneho športovania ?

Už som si to na istý čas skúsil, ale musel som sa vrátiť a nerád by som končil opäť(smiech). Je to už zložitejšie popri povinnostiach, ale keď Vás to baví, čas si nájdete.

4.       Skús nám priblížiť svoje najbližšie životné ciele

Ciele sú skôr pracovné než športové, ale samozrejme keď už hrám hokej chcem vyhrávať a byť prospešný tímu. Nepozerám príliš ďaleko, sústredím sa skôr na najbližšie zápasy, v ktorých chceme jednoznačne bodovať.

5.       Tebe osobne sa v produktivite darí ale mužstvo prechádza veľkými výkonnostnými rozdielmi. Čo je podľa teba príčinou nevyrovnaných výkonov ?

Ťažko povedať prečo vieme vyhrať aj s najväčšími favoritmi a naopak s papierovo slabšími mužstvami sa vieme kvalitne potrápiť. Asi je to niekde v hlavách. Zápasy rozhodujú detaily a stačí, že jeden diel skladačky zbytočne zaváha nedodržiavaním pokynov od trénerov a celá stavba, ktorú buduje tím sa rozpadne. Príčinu by som teda hľadal v nekoncentrácii a hre pod prílišným vplyvom emócií.

6.       S ktorým spoluhráčom si najviac rozumieš na ľade a s ktorým naopak mimo ľadu?

Momentálne si najviac rozumiem i keď to možno niekedy vyzerá uplne naopak s Matúšom „Muškom“ Muchom. Hrali sme spolu väčšinu zápasov a celkom nám to šlo. Dostávali sme málo gólov a veľa dávali. Mimo ľadu si ešte veľmi dobre rozumiem aj s Filipom Winklerom, Adamom Podgórskim a s Igorkom Karabom. Občas spolu zájdeme aj na nejaké to pivo a i keď sa v poslednej dobe nebavíme o inom ako hokeji, vieme sa zabaviť aj bez hokeja. (smiech)

7.       Nejaký odkaz? Komukoľvek, čomukoľvek ?

Chcel by som sa poďakovať ľuďom okolo nás za trpezlivosť a podmienky aké nám vytváraju. Jakubovi Sudekovi by som rád odkázal, aby ma prestal volať „Jarvis“(smiech).

Autor: Jakub Sudek

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *