Diplomati na „dosah ruky“!

Hráči klubu Diplomats Pressburg donedávna pôsobili v obci Hamuliakovo, ktorá je vzdialená od Bratislavy približne 20 kilometrov. S novým rokom sa ale manažérovi a trénerovi podaril priam „husársky kúsok“. Mužstvo dostalo možnosť presťahovať svoje pôsobenie do bratislavskej Petržalky. V rámci vyťaženosti ľadových plôch v hlavnom meste sa zdá takýto presun počas rozbehnutej sezóny takmer nemožný. Pre samotný tím a hlavne hráčov je veľmi dôležité aby sa za hokejom nemuseli presúvať desiatky kilometrov. Čo na samotný presun hovorí hlavný tréner Varga, manažér Šimon Vincze a niektorí hráči sa dočítate už v článku nižšie.

Hlavný tréner Diplomats Pressburg Roman Varga: V tejto hokejovej sezóne 2016/2017 sme ako tím prešli skúškou, ktorá vyskúšala súdržnosť všetkých nás a to nie len hráčov , ale aj trénerov a vedenia školy. Myslím , že sme našli pokoru , ktorá nám chýbala a uvedomili sme si , že nie všetko , čo máme v tíme je samozrejmosťou. No po nejakom čase fungovania v Hamuliakove sme nadviazali komunikáciu s prevádzkou zimného štadióna v Petržalke a prostredníctvom pána Martina Pinčeka sme dospeli k vzájomnej dohode. Ja, ako Head coach som touto spoluprácou veľmi nadšený a chcem sa za celý tím Diplomatov poďakovať nie len pánovi Martinovi Pinčekovi , ale aj celému vedeniu prevádzky zimného štadióna. Samozrejme by som chcel touto cestou poďakovať v Hamuliakove, že nám v čase začínajúcej sezóny dokázali vytvoriť komfortný priestor na fungovanie,“ uviedol na margo presunu hlavný tréner Roman Varga.

Manažér tímu Šimon Vincze: „Mňa osobne veľmi teší, že sa nám podarilo dohodnúť so štadiónom v Petržalke. Zbavili sme sa tak bremena vzdialenosti, ktoré bolo na dochádzaní do Hamuliakova azda najťažšie. Rovnako ako hráči, tak aj ja s trénermi teraz máme oveľa viac času pre dôležitejšie veci v rámci fungovania klubu. Z praktického hľadiska je táto zmena cítiť aj vo vzťahu k suchej príprave v športovom centre HDC, ktoré sídli na štadióne.Napriek všetkým výhodám by som rád za celý tím Diplomats Pressburg vyslovil vďaku, že nám v Hamuliakove na začiatku sezóny vyšli v ústrety. Ďakujeme. Momentálne nás však teší väčšia dostupnosť pre našich fanúšikov, ktorí sú tiež odbremenení od dlhého cestovania. Vzdialenosť od hlavného mesto bola bohužiaľ počas domácich zápasov veľmi citeľná. Touto cestou by som všetkých rád pozval na prvý domáci zápas v Petržalke 12.2. proti obhajcovi titulu UK Praha. Verím, že si ľudia cestu na štadión nájdu a povzbudia Diplomatov vo zvyšných domácich dueloch,“ doplnil manažér Šimon Vincze.

Pevne veríme, že sa verným fanúšikom páči takáto pozitívna zmena a dúfame, že v ostatných domácich zápasoch príde na zimný štadión čo najviac ľudí povzbudiť „Diplomatov“ na ceste za Sekeráš Trophy.

Autor: Jakub Sudek

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *