Diplomati „zarezávajú“ aj mimo ľadu. Spoločne navštívili materskú školu a spestrili deťom deň pohybom

Hráči Diplomats Pressburg majú spoločných aktivít mimo ľadu viac než dosť. V novembri sa zúčastnili na spoločnom „zhodení fúzov“ na podporu povedomia o mužskej rakovine prostaty. V ten istý deň prišli do materskej škôlky aby deťom vysvetlili čo to ten hokej vlastne je. Spoločne priniesli aj hráčsky výstroj, ktorý si deti mohli prezrieť a vyskúšať. Cieľom celej akcie bolo potešiť našich najmenších a porozprávať ako sa dá skombinovať vrcholný šport so štúdiom na vysokej škole. Zo spomínanej akcie Vám prinášame FOTO report, hodnotenie riaditeľky materskej školy a nášho generálneho manažéra Šimona Vinczeho. Detaily si môžete prečítať v článku nižšie.

„Naši najmenší“

Veľmi dôležité je zvyšovať vedomie o spojení štúdia a športu. V súčasnej dobe trávia deti pri počítačoch viac času ako by mali. Rodičia si nákladné športy často nemôžu dovoliť. EUHL ukazuje cestu ako spojiť príjemné s užitočným. Veď v ktorej športovej lige nájdete študovaných doktorov či inžinierov? Deti boli zo samotného príchodu hokejistov veľmi nadšené. S veľkým záujmom si prezerali výstroj alebo spoločne s hokejistami cvičili. Dúfame, že podobných aktivít bude počas sezóny čo najviac a veríme, že príchodom hráčov budú v budúcnosti niektoré deti priamo ovplyvnené.

„Diplomati“

„Dostali sme príležitosť s tímom spestriť dopoludnie deťom z materskej školy na Borodáčovej ulici. Chlapcom sa tento nápad veľmi zapáčil, tak sme dotiahli organizačné veci, najväčší problém bolo nájsť ideálny čas pre všetkých. Predsa len chalani študujú, športujú a popri tom ešte pracujú či už plnohodnotne alebo brigádne. Všetci čo sme sa zúčastnili sme si to užili, zo strany detí bol o chalanov veľký záujem. Našim cieľom bolo najmä tieto deti potešiť a rovnako im ukázať jednu z možností ako sa môže ich život v budúcnosti uberať. Myslím, že to v nich zanechalo pozitívne dojmy a aj vďaka „našej návšteve“  z niektorých možno vyrastú študovaní športovci,“ skonštatoval Šimon Vincze.

„Dojmy v škôlke“

„Detičky z našej materskej školy sa veľmi potešili tomu, ako ich chlapci motivovali k športu a pritom im rozprávali o škole, o tom ako je dôležité vzdelanie, keďže chlapci študujú na vysokých školách rôzne odbory. My pani učiteľky rovnako tak, ako naše detičky, pre ktoré to podľa ich vlastných slov bol najkrajší zážitok v živote sa budeme veľmi tešiť na ďalšiu návštevu. Samotná návšteva bola veľmi podnetná a zaujímavá, deti si super zašportovali. Veríme, že sa chlapcom bude v športe a aj v osobnom živote dariť,“ povedala na margo akcie pani riaditeľka Kvetoslava Kmotorková.

Autor: Jakub Sudek

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *