Hráči Diplomats Pressburg dostali možnosť trénovať pod dohľadom profesionálov z HDC

Ako avizovali krátke príspevky, hráči Diplomatov dostali jedinečnú príležitosť zatrénovať si pod dohľadom profesionálov z HDC Slovakia. Táto forma tréningov je prémiová, hráči absolvovali najskôr merania a potom môžu zdokonaľovať jednotlivé herné činnosti. Ako sa hráčom darilo, čo si o tom myslí hlavný tréner Varga ale aj čo vlastne to HDC znamená si môžete prečítať v článku nižšie.

HDC Slovakia:  Čo to vlastne to HDC v skutočnosti je? Toto centrum pod vedením známeho hráča Mira Laža sídli v Petržalke na zimnom štadióne. Pod dohľadom viacerých kvalifikovaných trénerov centrum ponúka doplnkové tréningy rôzneho zamerania. Hráč teda po dokonalej analýze a meraniach, môže pracovať na vylepšení svojich slabých stránok.  Centrum disponuje takzvaným hokejovým trenažérom, ktorý predstavuje hlavnú časť tréningových jednotiek. Tento systém syntetického ľadu je aj vo svete čoraz populárnejší a využívanejší. Tím profesionálov v HDC dokáže podrobne analyzovať merania a nastaviť čo najefektívnejší tréning. Stredisko je veľmi obľúbené aj medzi hráčmi z iných krajín. Kvôli výbornej polohe centrum navštevujú talentovaní mladíci z Maďarska, Rakúska či Českej republiky. Azda najzvučnejším menom, ktoré zavítalo bol Rus Nikolaj Prokhorkin, ktorý nastupoval v jednom útoku s Radulovom či Kovalčukom. Pred sezónou služby využíva aj bratislavský účastník KHL, Slovan Bratislava.

„Spoločnosť HDC sa zaoberá nielen tréningami, ale aj testovaním výkonnosti hráčov na ľade a na suchu. Ide hlavne o zisťovanie úrovne špeciálnych a všeobecných kondičných schopností jednotlivých hráčov, nastavanie tréningových programov a ich kontrola počas sezóny.“

Diplomats Pressburg: Hráči Diplomatov dostali jedinečnú príležitosť zatrénovať si pod dohľadom profesionálov z HDC. Nakoľko vznikla medzera v zápasovom rytme, rozhodla sa škola obohatiť prípravu o túto cennú skúsenosť. Hráči boli podrobne testovaní a na základe výsledkov im budú nastavené individuálne tréningy slabších stránok.

„Diplomatom sme robili testy rovnaké, aké sme použili napr. pri testovaní hráčov HC SLOVAN, Salavat Julajev UFA, alebo aké robíme so SR 18 celú sezónu. Zamerali sme sa predovšetkým na silu, výbušnosť, rýchlosť a špeciálnu vytrvalosť. Teraz sa výsledky vyhodnocujú a budeme s hráčmi trénovať tak, že im stanovíme optimálne odpory v cvičeniach, aby sa čo najefektívnejšie zlepšovali. Už teraz sa tešíme na spoluprácu.“ Takto sa k testovaniu a tréningovým jednotkám vyjadril tréner HDC Mgr. Milan Kabát, PhD.

Určite je klub Diplomats Pressburg jediným tímom v lige Európskej univerzitnej hokejovej ligy EUHL, ktorí sa môže pochváliť takýmto zázemím. Spolupráca s HDC by mala pokračovať naprieč celou sezónou, vďaka čomu by mali mať hráči v náročných zápasoch navrch.

Hráčom Diplomatov tréneri merali rýchlosť na rôzne vzdialenosti, jazdou vpred i vzad. Na základe týchto údajov môžu hráči detailnejšie popracovať na nedostatkoch. K procesu spolupráce s tréningovým centrom sa vyjadril aj hlavný tréner Roman Varga.

„Testovanie je dôležitou súčasťou celkovej prípravy, či už individuálnej alebo skupinovej. Podľa výsledkov sa dá veľmi efektívne nastaviť hokejová príprava hráča a jednoduchšie si vie hráč plniť stanovené ciele. Skúsenosti s HDC mám ako hlavný tréner veľmi bohaté, obrovský prínos som mal možnosť vidieť pri dorastencoch, ktorých som trénoval. Som rád, že sme sa dohodli práve s firmou HDC, ktorú vedie môj dobrý priateľ Miro Lažo. Celkovo by som možnosť trenažéra a takejto prípravy označil ako progresívnu a dúfam, že nám to odrazí aj na ďalších výkonoch v sezóne,“ povedal na margo testovania tréner Varga. Hráči sa poctivo „zapotili“ aj pri cvičeniach v posilňovni

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *