Na odpovede si našiel čas aj gólman Diplomatov, Denis Pravda. Porozprával nám nielen o hokeji

Odchovanec Topolčian nám prezradil prečo si vybral či nevybral brankársky post ale aj čo to zo súkromia. Viac odpovedí nájdete v článku nižšie.

  1. Ahoj ďakujeme, že si si našiel na rozhovor čas uprostred sezóny a prednášok. Na úvod nám prezraď prečo si sa rozhodol pre brankársky post.

Ahoj tak vôbec netuším ako sa to celé upieklo(smiech).  Myslím si, že to bol otcov nápad aby som to skúsil a pravdepodobne sa mi to zapáčilo keď že ešte stále chytám. Pamätám si ako som mal po prvom tréningu v brankárskej výstroji takú svalovicu, že ma otec musel brať na rukách do školy lebo som nemohol chodiť. A keď mám pravdu povedať aj teraz niekedy nedávno som sa nad tým zamýšľal aj sám, že prečo vlastne brankár keď tam stále po mne strieľajú(smiech). Ale som rád, že som ostal v bránke, nemenil by som, i keď možno na jeden zápas do obrany priniesť trošku prehľadu a pokoja na modrú čiaru(smiech).

  1. Hrával si iba v Topolčanoch čo ťa priviedlo do Bratislavy?

Tak do Bratislavy ma priviedla vysoká škola, ktorá sa dá študovať iba denne takže som nemohol ďalej hrávať u nás. O Univerzitnej Hokejovej Lige som sa dozvedel od spolužiaka – Maťa Šoltísa, ktorý tam už pôsobil. Aby som mohol zostať pri hokeji som sa spýtal či by som mohol prísť na tréning a bolo to(úsmev). Nakoniec teda dodnes pôsobím u Diplomatov za čo som veľmi rád aj kvôli hokeju samotnému ale aj kolektívu, ktorý je v kabíne super.

  1. Projekt EUHL z pohľadu úrovne, zázemia. Je porovnateľný s 1. ligou?

Tak podľa dostupných informácii, ktoré mám od iných chalanov má naše mužstvo asi najlepšie podmienky. Treba poďakovať ľudom okolo nášho tímu či už trénerovi, riaditeľovi ale aj našej „maminke Šimonovi“, ktorí sa starajú aby sme sa mohli starať iba o hokej. Zabezpečenie je porovnateľné s prvou ligou respektíve polovici mužstiev sa o takých podmienkach ani nesníva ako máme my. Postarané je o nás veľmi kvalitne dokonca máme aj „firemné“ oblečenie čiže aj nejako vyzeráme keď prídeme(úsmev). Úroveň hokeja je tiež podľa mňa porovnateľná s niektorými mužstvami by sme určite vedeli hrať vyrovnané a zaujímavé zápasy. EUHL môže iba rásť na kvalite ktovie možno si raz zachytám proti Topolčanom(úsmev).

4. Najhoršie hokejové obdobie? Napríklad zranenie alebo sa ti dlho nedarilo?

U mňa to bolo väčšinou tak, že keď mi jedna sezóna vyšla tak druhá nasledujúca bola úplne katastrofálna(úsmev). Keď to stále funguje tak táto by mala byť tá dobrá(smiech). Vážnejšie zranenie som mal keď som bol prvák na vysokej škole a posledný prípravný zápas som si natiahol šľachy v nohe. Vtedy som vlastne vynechal skoro celú sezónu a bolo to veľmi nepríjemné. Odkedy nastupujem za Diplomatov sa mi nič podobné na šťastie neprihodilo.

  1. Ako hodnotíš silu súčasnej zostavy Diplomatov?

Kvalita mužstva sa podľa mňa od minulého roku určite zvýšila keď že z tímu skoro nikto neodišiel a prišli noví kvalitní hráči či už Rasťo Zvara, Urban Demo. Máme väčšie šance ako uplynulý rok kedy sme na konci mali aj kopec smoly. Koniec koncov si všetci ľudia, ktorí nám fandia zaslúžia od nás lepšie výsledky.

  1. Najlepší hráč s ktorým si hral a najlepší hráč proti ktorému si nastúpil?

Tak najlepší s ktorým som hral je určite Maťo Paulovič, ktorý vedel dať gól takmer z ničoho(smiech). A hral som proti množstvu kvalitným hráčov v prvej lige napríklad Vaic, Uram, Šechný alebo Kalináč.

  1. Čo robíš ak máš voľný čas a nemáš žiadne povinnosti?

Popri škole, hokeji a občasnej práci toho voľného času príliš veľa nemám. Keď ale nastane taká situácia tak ho väčšinou trávim s priateľkou, samozrejme niečo vždy vymýšľame(smiech). Občas je to aj nejaká tá zábava alebo diskotéka s chalanmi, veď treba sa odreagovať nie?(úsmev)

  1. Nejaký odkaz?

Tak chcel by som poďakovať rodine, priateľke, kamarátom, že ma podporovali alebo podporujú. Bez by to išlo asi veľmi ťažko či už na ľade alebo v súkromí. Vedeniu školy a hokejového tímu za podporu vďaka čomu sa môžeme starať iba o hokej PEACE.

Autor: Jakub Sudek

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *